top of page

Investujte
do budoucnosti

Drahé kameny

Drahokam či drahý kámen je minerál (nerost), ceněný pro své výjimečné fyzikální a estetické vlastnosti a používaný k ozdobným účelům, k reprezentaci anebo k tezauraci majetku. V naší nabídce naleznete diamanty, rubíny a tanzanit.

Tanzanit

​Tanzanit byl od okamžiku svého objevení v roce 1967 nadšeně oslavován jako „drahokam 20. století“. Drahokam proslavila po celém světě společnost Tiffany & Co, která rovněž vybrala jeho název, a to podle místa jeho jediného naleziště - východoafrické Tanzánie. Zde byl kámen nejprve objeven původním domorodými obyvateli kmenem Masajů během veliké bouře, při níž po úderu blesku vznikl požár a později právě zástupci společnosti Tiffany, kteří jako první uznali tanzanit za drahokam. Tanzanit je modrá a fialová odrůda minerálu.

Smaragd

SMARAGD-POZADI.jpg

Smaragd je modrozelená až zelená odrůda berylu, tedy minerální skupiny, která zahrnuje i akvamarín. 

 

Jedním z nejvíce hodnotných a také nejznámějším drahokamem z odrůdy berylu je smaragd, který společně s diamantem, rubínem a safírem tvoří právem nejtradičnější čtveřici drahokamů. Jeho exkluzivní zelený odstín nemá mezi ostatními drahými kameny obdoby a smaragd za něj vděčí obsahu stopových prvků vanadu a chromu. 

 

První zmínky o využití smaragdu sahají až do starověkého Egypta, kde byl velmi hojně využíván a ceněn již za královny Kleopatry. Smaragd se od té doby objevil v mnoha kulturách. Pro starověké myslitele byl kamenem moudrosti, logiky, prosperity, ale také obchodní zdatnosti. Smaragd patřil dokonce mezi první drahokamy, ze kterých byly vyřezávány sošky Buddhy. V perské kultuře měl smaragd význam věčného života v ráji a oblíbeným kamenem byl také ve starověkém Římě. 

 

Označení smaragd pravděpodobně pochází z řeckého slova „smaragdos“, které lze přeložit jako „zelený drahokam“. Původně však pod tímto názvem byly označovány všechny minerály zelené barvy z odrůdy berylu. Až postupem času, kdy gemologové shromáždili více poznatků o těchto drahých kamenech, začali název smaragd využívat jen pro minerály berylu obsahující oba dva již zmíněné prvky, tedy vanad a chrom.

Rubín

Rubín je jedním z nejcennějších drahých kamenů, jehož hodnota může být někdy dokonce vyšší než cena přibližně stejně velkých diamantů. Po staletí je rubín nazýván králem drahokamů. Svým nositelům dává sílu lva, nebojácnost orla a moudrost hada. Mezi největší naleziště rubínů patří zejména Afrika, Asie, Austrálie, Grónsko, Madagaskar a Severní Karolína.

RUBÍN

Rubíny nejlepší barvy, tj. sytě červené (v obchodním styku je tato barva nazývána barvou holubí krve) s lehkým modravým odstínem, pochází z Barmy, Mogoku, rubíny dobré barvy jsou ale i rubíny tanzanské, afghánské, vietnamské a rubíny z Nepálu, Srí Lanky a Indie. Rubíny barvy holubí krve jsou díky své barvě nejcennějsí, v Barmě navíc častokrát ve viditelném světle červeně fluoreskují, proto jsou barmské rubíny obvykle nejkvalitnější na světě.

Diamant

Diamant je naprostý fenomén. Nic tak výjimečného v našem světě nenajdete. Unikátní drahokam, generál, král i císař mezi všemi. Existuje snad někdo, kdo by ho neznal? Synonymum krásy, moci i čistoty. Diamant. Nejdražší a nejtvrdší kámen s velkým příběhem. A my vám ho budeme vyprávět.

DIAMANT

OKNO DO ČASU

Diamanty vyprávějí neobyčejné dobrodružství.  Jsou jako zamčené truhly času, které drží klíč k odemknutí rané historie naší planety.  Jsou staré tři miliardy let a vznikly v hloubce 200 km pod zemským povrchem.  Pro naši techniku ​​v naprosto nedosažitelné hloubce.  A přesto na nás byli vrženi.  Díky erupcím a silám zvládneme hlavní.  Díky zcela unikátní kombinaci času, tepla a obrovského tlaku.  A přesto jsou tady a jejich třpyt a lesk nás nepřestává fascinovat.  Mohlo se to stát náhodou?  A věříte vůbec na náhody?

DIAMANT
DIAMANT-people

LIDÉ

 

Diamanty mají také historii prostřednictvím lidské rasy.  Ty největší mají svá jména a mnohokrát pro ně umírali lidé, dokonce zavražděni.  Honba za diamanty.  Přinášejí život a smrt.  Jsou to život a smrt.  Teprve nedávno jsme to zvládli a dokázali vypilovat do nadpozemské krásy.  A víte, čím se takový diamant brousí?  Znovu a pouze s diamantem.  Perfektní systém, nemyslíte?  Diamant není jen drahý kámen – je to hodnota a náš poklad.  A my lidé potřebujeme hodnoty.  A tak jsme vytvořili diamant k obrazu svému.  Je to náš symbol.  Symbol bohatství, nezdolné síly a moci.  A také symbol závazku, spojení a věčnosti.

JEDINEČNOST

Diamanty jsou naprosto jedinečné.  Ale jak? Zdaleka nejsou jako jiné kameny.  Jsou to přece sloučeniny: oxidy, silikáty a podobně.  Diamant je prvek.  Uhlík.  A v tom je jediný a jedinečný.  Tak fascinující.  Čistý uhlík.  A to je základ všeho.  Jsme u mého.  Je to naše součást.  Je v našem těle, i když naše pouť skončí a zůstane jen kouř.  Ano správně. Zůstává opět uhlík, tedy diamant.

DIAMANT
bottom of page