top of page

Investujte
do budoucnosti

Hodinky

Cuervo y Sobrinos, založené v roce 1882, má úžasnou historii obohacenou o mnoho významných milníků na cestě.

HODINKY-POZADI3.jpg

Limitovaná edice 125

 

Série Rough Riders Cuervo y Sobrinos oceňuje statečné kavaleristy, kteří bojovali ve španělsko-americké válce v roce 1898. Tato nebojácná skupina mužů, "Rough Riders", se zapojila do několika divokých bitev. Tento model umístěný ve 45mm titanovém a bronzovém pouzdře připomíná 125. výročí bitvy u San Juan Hill (1. července 1898) a odvážných mužů, kteří bojovali za nezávislost Kuby na Španělsku.

 

V roce 1895 Kuba usilovala o nezávislost na Španělsku. V důsledku toho Španělé brutálně potlačili ostrovany. Americký tisk informoval o událostech pomocí senzacechtivých textů a obrázků, což vyvolalo široké sympatie po celé Americe. Tento soucit se však změnil v hněv, když se v roce 1898 záhadně potopila bitevní loď USS Maine, což mělo za následek smrt 266 členů posádky.

 

Prezident William McKinley vyzval 125 000 dobrovolníků, aby čelili španělské koloniální politice na Kubě. Poté plukovník Leonard Wood a jeho druhý velitel Theodore Roosevelt (později se stal 26. prezidentem) vytvořili pluk. Jmenovala se ‚1. dobrovolnická kavalérie Spojených států‘ a její řady tvořili muži z Arizony, Nového Mexika, Oklahomy a Texasu. Tito muži, zvyklí na vysoké teploty, byli pociťováni jako lépe schopni se vyrovnat s vlhkým podnebím Kuby. Tato skupina bratrů, všichni dokonalí jezdci, se stala známou jako ‚Rough Riders‘, i když bojovali pěšky, protože jejich koně s nimi nebyli posláni.

RR+GREEN+-+1+copy_up.jpg
HODINKY-POZADI2.jpg

Cuervo y Sobrinos vzdává hold prvnímu oficiálnímu mistru světa formule 1 „Ninovi“ Farinovi, který získal titul v roce 1950.

 

"Nino Farina byl mužem odvahy, který hraničil s nepravděpodobným. Schopný odvážných kousků, které byly často jeho vítězným tahem. Skvělý jezdec, ale pro kterého jste se vždy museli bát..." - to je incipit, se kterým Enzo Ferrari popsal Emilio Giuseppe Farina, také známý jako „Nino“.

 

Historiador Nino Farina II navazuje na velmi uznávanou první limitovanou sérii, která se vyprodala ve velmi krátké době. Jedná se o nový chronograf, limitovaný na 158 kusů, inspirovaný historickým závodem a v barvách ikonické Alfy Romeo, ale vyrobený pro moderní publikum.

 

Cuervo y Sobrinos Maison chtěli předchozí sérii trochu zvrátit, změnit barvy a zmenšit velikost pouzdra pro ještě sportovnější použití, aniž by obětovali eleganci.

 

S průměrem 40 mm je Cuervo y Sobrinos Historiador Nino Farina II umístěn v pouzdru z nerezové oceli. Ciferník je usazen pod dvojitě zakřiveným safírovým sklíčkem s antireflexní úpravou.

 

Hodinky jsou dodávány s matným hnědým telecím řemínkem "racing style" se světle modrým prošíváním.

Vyznačuje se četnými perforacemi, což je detail inspirovaný závodními rukavicemi minulých dob. Zadní stranu pouzdra zdobí věnování mistru světa („Primero Campeon Mundial“ – první mistr světa) a jeho podpis.

 

Historiador Nino Farina je limitovaná edice 158 kusů, jednotlivě číslovaných, jistě inspirovaná legendární Alfou Romeo 158. Barvy jsou vlastně jen připomínkou: ručky minutových a hodinových počítadel chronografu jsou červené jako barva exteriéru vozu, zatímco centrální vteřinová ručka a část tachymetru v pravém horním rohu jsou zelené jako čtyřlístek: historický symbol společnosti Alfa Romeo.

Srdcem hodinek je švýcarský automatický strojek, kalibr CyS 8129. Strojek vychází z ETA 2894 a vyznačuje se vyrytým oscilačním závažím a 42hodinovou rezervou chodu.

Historical-pic3.jpg
HODINKY-POZADI_.jpg
Cuervoy Sobrinos

Cuervo y Sobrinos vyrábí své hodinky ve Švýcarsku. Jeho sídlo
v Capolago přehlíží jezero Lugano. Zde se vysoce kvalifikovaní designéři a hodináři inspirují z různých zdrojů, včetně bývalých modelů.

Některé návrhy jsou ovlivněny art deco, hnutím v dekorativním umění a architektuře, které bylo populární ve 20. a 30. letech 20. století. Uvážený přístup značky k designu nakonec vedl k uvedení hodinek vybavených rafinovanými detaily a decentní elegancí.

Kromě toho je dílna společnosti hostitelem řady odborníků. Tito jednotlivci pracují pod jednou střechou a přebírají odpovědnost za různé úkoly od návrhu až po konečnou montáž. Cuervo y Sobrinos využívá kombinaci moderních a tradičních technik, aby vytvořil jemné hodinky. 

 

Hodinky společnosti jsou podrobeny řadě testů, které zajišťují, že splňují přísné kontroly kvality značky. Tento proces kontroly začíná přijetím surovin a komponentů a končí, když jsou hodinky zabaleny a připraveny k odeslání.

 

Cuervo y Sobrinos oslavilo své 140. výročí.

bottom of page