top of page

Investujte
do budoucnosti

Mince
a limitované edice

MINCE-POZADI.jpg

ZLATÉ INVESTIČNÍ MINCE

Uchovat hodnotu vašich peněz je možné i koupí zlatých investičních mincí. S investičními mincemi se pojí mnoho výhod. Mezi ty nejvýznamnější patří jejich vysoká likvidita, jejich akceptovatelnost po celém světě a rychlá směnitelnost za peníze. Investiční mince jsou oficiálními platidly a jejich hmotnost a ryzost je garantována nejen samotnou mincovnou, kde se mince razí, ale také státem.
V naší nabídce najdete nejprodávanější a nejpopulárnější zlaté mince.

zlaté-mince_w.jpg
stříbrné-mince_w.jpg

STŘÍBRNÉ INVESTIČNÍ MINCE

Vydání pamětních medailí s motivy pěti náboženství je celosvětově unikátní projekt svého druhu, poprvé zpracovaný v uceleném souboru, který je vyražený do drahého kovu. Projekt autorsky zpracovala akademická sochařka Ľudmila Cvengrošová, která je od roku 2007 držitelkou Řádu Ľudovíta Štúra. Pamětní medaile Světová náboženství tvoří mozaiky důvtipně a esteticky komponovaných motivů, kde se zkušené a mimořádně zručné autorce na malé ploše podařilo vykouzlit známé i nečekané nové symboly a charakteristické prvky jednotlivých náboženství včetně autentických nápisů v příslušných písmech. Produkty Mincovny Kremnica, ve které se pamětní medaile vyrábějí, patří již sedm století mezi špičku ve světě. Medaile byly vyraženy ve dvou provedeních a to ze zlata a stříbra. K dispozici jsou pouze ve zlatém provedení.

SVĚTOVÁ NÁBOŽENSTVÍ

Vydání pamětních medailí s motivy pěti náboženství je celosvětově unikátní projekt svého druhu, poprvé zpracovaný v uceleném souboru, který je vyražený do drahého kovu. Projekt autorsky zpracovala akademická sochařka Ľudmila Cvengrošová, která je od roku 2007 držitelkou Řádu Ľudovíta Štúra. Pamětní medaile Světová náboženství tvoří mozaiky důvtipně a esteticky komponovaných motivů, kde se zkušené a mimořádně zručné autorce na malé ploše podařilo vykouzlit známé i nečekané nové symboly a charakteristické prvky jednotlivých náboženství včetně autentických nápisů v příslušných písmech. Produkty Mincovny Kremnica, ve které se pamětní medaile vyrábějí, patří již sedm století mezi špičku ve světě. Medaile byly vyraženy ve dvou provedeních a to ze zlata a stříbra. K dispozici jsou pouze ve zlatém provedení.

svetova-nabozenstvi-mince.jpg
papeži-v-dějinách-mince_w.jpg

PAPEŽI V DĚJINÁCH

Jedinečná sběratelská edice medailí nabízí výjimečné zpracování historické kontinuity a křesťanské civilizace akademickou sochařkou Ludmilou Cvengrošovou. Sedm vzácných medailí v jednom setu zobrazuje portréty římských pontifiků, od papeže Petra až po současného papeže Františka. Autorka medailí Ludmila Cvengrošová zaujala mezinárodní veřejnost, když vytvořila medaili s podobiznou Jana Pavla II., kterou si jako jedinou vybral tento velký muž do svého osobního archivu. Úspěch ji inspiroval k vytvoření edice Papežové v dějinách, na kterém spolu se svými spolupracovníky pracovala téměř. Z celkového počtu 266 papežů, které historie zná, se edice soustředila na zobrazení 134 papežů. V takovém rozsahu jde o světový unikát. Medaile jsou vyraženy v Mincovně Kremnica v limitované edici ve třech provedeních ve zlatě, ve stříbře a tombaku. Součástí edice je exkluzivní obrazová publikace v sedmi jazycích (čeština, polština, angličtina, němčina, francouzština, španělština a italština). Autorem textu je Mons. Prof. ThDr. Vilém Judák PhD., nitranský biskup. Výjimečný ojedinělý projekt reflektuje hluboce zakořeněné křesťanské tradice na Slovensku. Kromě toho, unikátní téma projektu dokáže oslovit velkou část světové veřejnosti a představit tak Slovensko na světové scéně.

bottom of page